Gold AG ft Rifat Berisha - Flaka e maleve

  Shikime 391,935

Gold AG

10 ditë më parë

fanlink.to/FlakaeMaleve
@ONIMA - smarturl.it/ONIMA
Teksti e muzika: Gold AG
Orkestrimi: Fatos Canolli
Video: Urban Graphics
FLAKA E MALEVE
Me gzim u çova sot thash am force o Zot
Se boll e kem hanger ma ket buk me lot
Çohu bre Haxhi nisu ka nana Shqipni
E largoja pergjithmone tokes korbat e zi
Se n’prag na ka shkel kjo kama barbare
E t’part na kan msu mos me dek me marre
E m’thuj pa liri çfare kuptimi ka jeta
Kem ardh prej Kosove Shqipni tungjatjeta
Me 62 ushtar kete rruge e kemi mar
Se s’duron Dukagjini rreth qafe litar
E jap gjakun tem me pa t’lire Kosoven
Trim prej djepi nana e ka rrit Haxh Tolen.
Dukagjin ta njefsha t’miren
Jo nuk des pa ta zdrit ftyren
S’ka me m’shkele ktu kame e huj
Se me gjak lirin e paguj.
Si luan e lindi nana
Kan deshmu krejt bjeshket tana
N’asni mnyr trimi nuk nalet
Ky osht veni jon qe nuk falet.
Refren:
U kall flake than’ krejt kufini
Nga ni djal prej Dukagjini
Haxhi Tolaj nga Prejlepi
Me flamur u rrit prej djepi.
Oj e mira nan sot po t’kthehet djali
Po vjen fluturim si zogu prej mali
Si Sylejman Vokshi prej Vokshi u lshu
E n’armiqt e pa bes bash n’ta paska qellu
Pushken a pe nin Prejlep prite Haxhin
Se pe bjen lirin me Edmondin e Sadrin
Prej njoni tjetrit nuk munden me u nda
Ja bashk jem nKosove ja bashk n’at dynja
Djemt e Dukagjinit kurre nuk preken me dore
Se nuk ka familje qe nuk ka deshmore
E baba mka thon djali jem pash ni Zot
Mysafirve jepi buk e armiqve barot.


Connect with Gold AG
Facebook | GoldAG.Legend
Instagram | arianagushi

#goldag #rifatberisha #onima

Komente
bilinas mini
bilinas mini 3 orë më parë
Bravo ju qoftë kolegë Rifat Berisha&Golden Ag shum kangë e mirë,ndersa ktyre qe se paskan pelqy ja qenkan shkie ja shqiptar te ndershëm!
D B
D B 12 orë më parë
Vllezrit per gjithmone ⚜️🇧🇦🤝🇦🇱
ADI Production
ADI Production 23 orë më parë
Brravo. Zemra ju kendoft
Er Al
Er Al Ditë më parë
Ju qe keni per dislike keni probleme me ndjenjat. Ju mungon kjo shqisë. Faleminderit per kto mesazhe qe jep Gold AG je me I miri . Rifat Berisha ❤
ALESIO ALESIO
ALESIO ALESIO Ditë më parë
Gold Ag, 100% patriot. Rrepist, kengtar popullor, etj... Nqdo keng ka tregu se e don popullin shqiptar
bilinas mini
bilinas mini 3 orë më parë
Maimdhi je golld pershendes Adem Avdullahi
Rimi Ibishaj
Rimi Ibishaj Ditë më parë
Goldi i veqant pothuajse me krejt legjendat e Kosoves ka berë duet
tomi hilfiger
tomi hilfiger Ditë më parë
Kosovo je Srbija..549.mot brigada prizren..pastrik 99
deutsche maschiene
deutsche maschiene 2 ditë më parë
Ky osht ma mir me kendu per vuciqin se lidhje me islam edhe me patriotizem nuk ka, Ky far tipi i shan shkijet neper kenge si patriot na duket neve, tani kendon per Islam edhe per Patriotizem ne kosov dhe me ne fund kendon per Partin APN ne preshev qe ajo parti punon vetem ne interes te vuciqit dmth kunder shqiptarve ! por mas interesanti veq kyetari i asaj partie APN mundet mi ja hjek kti berllogu ndalesen per ne serbi ! Krejt kjo dmth me shajt zotrin vuciq neper kenge edhe per mi ja hjek ndalesen per hyrje ne serbi kti far tipi kendon keng per parti ne preshev qe bashkpunojn me zotrin vuciq per debimin e shqiptarve ne lugin a ne televizor dalin se pu dojn me bo bashkim me kosov, kjo osht mi jav ly njerzve kryt me akull !!! MARRE NUK T VJEN PER KET KARAKTER QE E KI A ?????? EDHE PUNET QI I BON !!!!
Teresa Villa
Teresa Villa 2 ditë më parë
Traduction please.
Zani i mirè
Zani i mirè 2 ditë më parë
RESPEKTE nga Shqipèria e Mesme me pèrzierje nga Jugu ,dègjoj me kènaqèsi kèngè e valle nga Veriu qè nè fèmijèri ku nè vargje pèrshkruhet HISTORI dhe TRIMERI , e FISNIKERI pèr MèMèn SHQIPERI me dashuri dhe mirèsi edhe pse nè thjeshtèsi e varfèri u rritèm pèr bukuri me njerzillèkun e duhur
Arber Krasniqi
Arber Krasniqi 3 ditë më parë
Shum bajat je bo ti Goldi ihhhh si miza ne mut , mos e tepro bre phyyyy .perndryshe Rifati po kendon dhe eshte ⭐️ aty e ti veq grin aty bon llaf sen sje ka bon.
Meti Romantik
Meti Romantik 3 ditë më parë
See you again, 😥💔 Wir sehen uns Wieder, 😥 Takohemi prap, 🤔😥🤲💔 Sa shokt mu vranë për ket tok., Meti 💪UÇK💪Strellc Zvicer. 🇦🇱🤝🇽🇰🤝🇨🇭
Sali Disha
Sali Disha 4 ditë më parë
2:40 duket sa me zemer kendon ky njeri. Bravo Gold 👏🏼👏🏼
Ashkaniden die Balkan Perser
Ashkaniden die Balkan Perser 4 ditë më parë
Gjithmon Kendon Zani i Kosoves
valmausi79
valmausi79 4 ditë më parë
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱 ju Lumt goja e ju rujt zoti 🙌🏻🙌🏻🙌🏻🙌🏻 sa Bukur o zot
BEAST PUBGM
BEAST PUBGM 5 ditë më parë
Allahu ju ndimoft agjerim sa me te leht
Queen Teuta
Queen Teuta 5 ditë më parë
Like pa e ngu hiç! Ku kendon Gold AG! 🇦🇱👐🇦🇱
Lek Toma
Lek Toma 5 ditë më parë
Bravo bravo 💞❤️🦅🇦🇱
Adem Avdullahi
Adem Avdullahi 5 ditë më parë
Maimdhi je golld pershendes Adem Avdullahi
Enkela Shala
Enkela Shala 5 ditë më parë
ju lumt
Xuf Dervishaj
Xuf Dervishaj 5 ditë më parë
axherim te leht
Vali Musa
Vali Musa 5 ditë më parë
Ooooo Bash ju dy çoftina Po knoni
Vard
Vard 5 ditë më parë
"Mysafirve buk e armiqve barut"
Dardan Deqani
Dardan Deqani 5 ditë më parë
Rrespekt Arian ksi kang ju vyn trojeve shqiptare
I LL Y R I A N
I LL Y R I A N 6 ditë më parë
Lavdi Deshmorve qe Gjaku i tyre Ujit Lulet e Kosovës se Lir. As nje Koment nuk ju ba Temes se Kanges, veq Krejt Agjerim , Agjerimi Terrta Merrta ! Po kujna po i Han K... Zoti nuk ka than me Agjeru, por kane Thane Disa Njerz Arab qe njofen si Dijetar te Kohes qe Kete Rregull e kane ba qe Njeriu me u Pastru nga Yndyrnat e Teperta. Po Qka jav Kom Qi Robt jeni ba Si Turq. Pfuuu jav Qifsha Gjakin e Nanes te Prisht ! A Shqiptaret kane derdh Gjak per Komb Shqiptare, a per mu ba Arab e Turq. Nja e dyta i Shef Inshalla , Elhamdyrilah , Vallah ! Qka ban keto Pse nuk Folni Shqip me than , Ishalla thuj Dhasht Zoti, Elhamdyrilah thuj Falenderim Zotit, Vallah thuj Per Zote .
Hamid Kusi
Hamid Kusi 6 ditë më parë
ZOTI te begatoft vlla,cdo keng e jotja te jep emocion,rrespekte gold ag.
FF VINCENZO
FF VINCENZO 6 ditë më parë
Bravoo gold ag. Kush i ka ber dislike ja qr
Elvisa Rama
Elvisa Rama 6 ditë më parë
Goja te lumte. 🙏
Lulzim Krasniqi
Lulzim Krasniqi 6 ditë më parë
Mos vdekshi kurr. Ju lumte goja. Rifat Berisha bilbili i kengeve folklorike. 🙏🙏🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Bardhok Prenga
Bardhok Prenga 6 ditë më parë
Dukagjini i historis e lavdis se UQK🇦🇱
ALBANIA EAGLE
ALBANIA EAGLE 6 ditë më parë
🇦🇱🇦🇱❤🇽🇰🇽🇰
CISCO POLO
CISCO POLO 7 ditë më parë
👑 KING A.G. 👑 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
hoiy vinosa
hoiy vinosa 7 ditë më parë
Allahu e rujatë kombin shqiptarë 🇦🇱❤🤲 Allahu ua pranoftë agjërimin 🤲 ❤🇦🇱🇦🇱🇦🇱🖤🤲
Dina Dina
Dina Dina 7 ditë më parë
Ju lumt goja e kendoft zemra po ju jini legjenda te gjalla zoti jau shperbleft 🇦🇱🇦🇱🙏🙏🇦🇱🇦🇱
Leo Tropoja
Leo Tropoja 7 ditë më parë
Shum vend i bukur aty dhe kënga si gjithmon hit
Naser Dani
Naser Dani 7 ditë më parë
❤❤❤❤🥀
Armend Sulejmani
Armend Sulejmani 7 ditë më parë
Te lumt vlla tpershendes nga zemra e shqiptarve 🇦🇱SHKUPI🇦🇱 Nje Arian ka lind nana sban mo.tjeter❤
hoiy vinosa
hoiy vinosa 7 ditë më parë
Safemoon 🚀🚀🚀
Ali Krasnici
Ali Krasnici 7 ditë më parë
Renaft Shqiperija ime ❤🇦🇱😍🙏🙏🙏
Berat Panxhaj
Berat Panxhaj 7 ditë më parë
LAVDI Deshmorëve Vokshnjon! VOKSHI si gjithmonë vatër e trrimave!
katy katy
katy katy 7 ditë më parë
Bashkpunimi me i miri qe kam ndegjuar deri me tani 👏
Gezim Zeka
Gezim Zeka 7 ditë më parë
Ky kengetar eshte nje nga me te miret ne gjithe shqiptarine
Arbnor Fazlija
Arbnor Fazlija 7 ditë më parë
ju lumt goja o trima shqiptar🇦🇱👐🏻🇽🇰
Endi Hoxha
Endi Hoxha 7 ditë më parë
Te lumt vlla se na knaqe me kangt e tua qdo her e ma e mir kanga jote. Veq vazhdo kshtu e mos u ndal asniher se talentin, zanin dhe suksesin e dashnin e krejt shqiptarve e ki bekim e dhurat prej Zotit. Zoti te rujt zemra te knoft. Je i pazavensushem ❤️❤️🌟
Tirth Singh
Tirth Singh 7 ditë më parë
Zdi sa her e kam ndigjue kongen dhe nuk lodhem kurrën e kurres me e ndigjue miljona her konget e tua o ARIAN AGUSHI sepse konget e tua jan hit të rujt i madhi zot familjarisht ta rrit e ta bëftë hise të madhe zoti djalin o ARIAN AGUSHI.un qe po shkruaj me këtë e-mail të huaj jam shqiptare jam qik Kosove jam nga Lluka e Deçanit Kosovës por emaili asht i të fejuarit tim i cili asht i huaj.ndaj asht ky emër i huaj... JAM KRENARE QË JAM KOSOVARE JAM KRENARE QË JAM SHQIPTARE. 🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Samanta Xhepa
Samanta Xhepa 7 ditë më parë
Ma i miri je 😍🤗 Nk ngopem tu i degju konget e tua ✨🇦🇱
Val
Val 8 ditë më parë
UQK respekt 🙏🙏🙏
FurryBear
FurryBear 8 ditë më parë
Wtf is this
um rr
um rr 8 ditë më parë
Can anybody translate it? 🙊 Greetings from Turkey ❤️🇦🇱🇹🇷
tyuhf sdftvhu
tyuhf sdftvhu 8 ditë më parë
Falun Dafa practitioners in Tokyo held a series of activities during the weekend of April 24-25, 2021, to mark the 22nd anniversary of the April 25 Appeal in China. Practitioners demonstrate the exercises as part of their weekend-long activities in Tokyo. Practitioners gathered in a park in the morning and demonstrated the Falun Dafa exercises. Practitioners collect signatures at busy locations throughout Tokyo. After finishing the group exercises, the practitioners went to busy stations, including Tokyo, Shinbashi, Akihabara, and others, to raise awareness of the 22-year-long persecution of Falun Dafa practitioners by the Chinese Communist Party (CCP). They displayed posters, distributed informational materials, and talked to passersby. Many people signed a petition to support practitioners’ efforts to end the persecution. A man said, “The CCP imprisons innocent people. It’s absolutely not allowed.” A passerby said, “The CCP is conducting forced organ harvesting from living people. It is too cruel, and must be stopped.” A practitioner said that April 25 is the day that Falun Dafa practitioners raise awareness of the persecution. A practitioner said that practitioners in Japan have recently reached government officials and citizens to inform them about the persecution of practitioners in China that has persisted for more than 20 years. They hope that people will step forward and work with practitioners to end the persecution. Practitioners peacefully protest the persecution in front of Chinese Embassy in Japan. Practitioners went to the Chinese Embassy in Japan to protest the persecution. They displayed banners which read, “Falun Dafa Is Good, Truthfulness-Compassion-Forbearance Is Good,” and other messages. They called for an end to the persecution. Practitioners held a candlelight vigil in Tokyo to mourn the practitioners who lost their lives due to persecution by the CCP. As evening enveloped Tokyo, practitioners held a candlelight vigil to mourn the practitioners who lost their lives due to the persecution in China. Over the past 22 years, Falun Dafa practitioners have continued to peacefully protest and raise awareness about the persecution to help people clearly see the evil nature of the CCP. They believe that the day when everyone is awakened to the truth will come.
Godfornothing19 19
Godfornothing19 19 8 ditë më parë
Safemoon 🚀🚀🚀
Godfornothing19 19
Godfornothing19 19 8 ditë më parë
Safemoon
Drita Alija
Drita Alija 8 ditë më parë
Gjithashtu të gjithve ju dêshiroj agjërimin e letê🤲❤🇦🇱👌🇨🇭🙋
Oda e Zymer Bashes Sllapuzhan-Suharek
Oda e Zymer Bashes Sllapuzhan-Suharek 8 ditë më parë
Me tu renqeth trupi kur knojn dy Bilbyla bashk.!👍🏻👍🏻🤲🏻
Klodian Koleci
Klodian Koleci 8 ditë më parë
tpart na kan msu MOS ME DEK ME MARRE 🤝🤝
Broke Nigga
Broke Nigga 8 ditë më parë
Like kush e don prejlepin gang gang bitch
Nein Nicht
Nein Nicht 8 ditë më parë
Lavdi 👐🏿 Respekt 🤝👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👐🏿👐🏿
J J
J J 8 ditë më parë
🇭🇷
Avni Reka
Avni Reka 8 ditë më parë
Shum muzik e mir brravoooooo
Rukije Ljuma
Rukije Ljuma 8 ditë më parë
Zoti te ruajt e tebekoft ne namiljen tande Imadh je Arjan agushi faleminderit per kto kang kaq mira
Shkupi 24
Shkupi 24 8 ditë më parë
🇦🇱🇦🇱🇦🇱💪🏼💪🏼
Labinot Demaj
Labinot Demaj 8 ditë më parë
Zemra u knoft Rifat lexhenda. Goldi duetin ma te mirë qe e ke der mei sod. zani i pasteri i Rifat Berish's asht sikur Uji i Drinit T'Bardhë Suksese
Besnik Mulaku
Besnik Mulaku 8 ditë më parë
Respekt per Bacin Rifat
Artan Xhafa
Artan Xhafa 8 ditë më parë
Ahllahu te rujte Gold je djale me zemer te madhe hallall te qofte 👏🏻🇦🇱🇦🇱💪🏼🤲🏼
Kumanova uck
Kumanova uck 8 ditë më parë
Bravo👍🏽 ban dhe mi knu deshmoreve nga ilirda
Fabi Fabi
Fabi Fabi 8 ditë më parë
Zoti ju rujte
Prend Nokaj
Prend Nokaj 8 ditë më parë
E ju kendoft zemra,evv baca Rifat je i par Rrespekt...🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Xhavit Kastrati
Xhavit Kastrati 8 ditë më parë
Keta jan dy Kengetar te mrekullueshem. Ju rujt zoti e te lumt na qe ju kemi.
FF ARJEL
FF ARJEL 8 ditë më parë
Like akoma pa fillu se e di qe do jet super hallall tkoft
Rexhep Godanci
Rexhep Godanci 8 ditë më parë
O ju knoft zëmra 😍😍
Arsim Mziu
Arsim Mziu 8 ditë më parë
🤗🇦🇱🇦🇱
KOSOVO IST KOSOVO
KOSOVO IST KOSOVO 8 ditë më parë
🖤❤💛💙🇦🇱🇽🇰🕌🕋
Renis Keci
Renis Keci 8 ditë më parë
Zoti e rujt 🇦🇱🇦🇱🇽🇰🇽🇰❤❤
DoniMusliu
DoniMusliu 8 ditë më parë
🇦🇱🇽🇰🇦🇱🇽🇰🇦🇱 Lavdi
Malboro BLU
Malboro BLU 8 ditë më parë
Ta renqeth trupin,, lengjed e gjalle #Glod_AG
Illyrian Albanesi
Illyrian Albanesi 8 ditë më parë
Golld je tamam shqiptar atdhetar🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱respekt vella
Igli Mija
Igli Mija 8 ditë më parë
Pjesa me cifteli o super brqvo6
Bukurie Kaqamaki
Bukurie Kaqamaki 8 ditë më parë
Ju lumt kenge shum e bukur 🙌❤❤❤
maximilian Lahi
maximilian Lahi 8 ditë më parë
Ti je Diamant 💎 💎 💎 RESPEKT
Ariton Latifi
Ariton Latifi 8 ditë më parë
Rifat Berisha 👌🏻👌🏻👌🏻
Evelina Troka
Evelina Troka 8 ditë më parë
Amin
DjBenny
DjBenny 8 ditë më parë
Rifat Berisha #Legjend e Gjallë, Bravo #Shqipe ;)
Illyrian Empire
Illyrian Empire 8 ditë më parë
❤️❤️❤️
Italia Albania
Italia Albania 8 ditë më parë
Emozione pa fund ,respekt.
EHL1X
EHL1X 8 ditë më parë
The lunt goja
Omer Azemi
Omer Azemi 8 ditë më parë
💥Flaka e maleve 💥
Finalfantasy Stream Boy
Finalfantasy Stream Boy 9 ditë më parë
Gjithmon kendon Zani i Kosoves 🇦🇱
B.R Orllati
B.R Orllati 9 ditë më parë
Bravo Gold ag na mban gjall krenarin qe kem per deshmort,me keng te perkushtuar mir dhe me shum talent ! Lavdi deshmorve u perkujtofshin sat ket djell e jet nket tok !
Memi Uka
Memi Uka 9 ditë më parë
Shum e bukur kenga te dyve suksese. Gol
erblina salihi
erblina salihi 9 ditë më parë
Shum kenge mir ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Roan Kolaveri
Roan Kolaveri 9 ditë më parë
Brava Arjan Agushi je 1
lela Kukaj
lela Kukaj 9 ditë më parë
Të knoft zemra o Arjan 🥰😇🤴Zoti te bekoft 🤲🤲🤗
Nderim Visha
Nderim Visha 9 ditë më parë
Zoti te rujt o Arjan Agushi Allahu jua pranoft Agjerimin te gjitheve
Aferdita Shaqiri
Aferdita Shaqiri 9 ditë më parë
Gjynah ce shume nga shqipetaret e prishin kuptimin e madh te ketij kostumi ce na tregon shum per burrerine shqiptare ☺️😒
Vjollca Ramaj
Vjollca Ramaj 9 ditë më parë
jee 1shi Arjan🤗
Armend Qerimi123
Armend Qerimi123 9 ditë më parë
❤️👑
Edi bejzaku
Edi bejzaku 9 ditë më parë
Opaaa😂
Igli Mija
Igli Mija 9 ditë më parë
Allahu te rujt arian
duli banda
duli banda 9 ditë më parë
Respekte pa fund
Jeta Ima
Jeta Ima 9 ditë më parë
O Gold te lumt bre se na knaqe me Dukagjin nuk ka shum flm qe po ju kendon treimave te Dukagjinit je i kengetarcqe gjithund e gjen veten bravo 👍😜😜😜🌟
Hana Syla
Hana Syla 9 ditë më parë
🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇺🇸🇺🇸🇺🇸
Shaliani - Vendlindja (Official Video 4K)
02:47
Rifat Berisha - Lokja me dy fëmijë
07:42
Rifat Berisha - Official
Shikime 189 mijë
Elvana Gjata - A po vjen
2:59
Elvana Gjata
Shikime 2,4 mln
Meriton Ademi - 2n1 (Official Video)
3:39
MeritonAdemi official
Shikime 712 mijë
Gold AG & Adem Ramadani - Era Ramazan
04:00
DJ Gimi-O x Habibi [Albanian Remix]
02:18
DJ Gimi-O
Shikime 66 mijë
Adoin Gashi musafir ne Kanal 10
07:47
AdoinGashi Official
Shikime 61 mijë
Motrat Hoxha - Gjyshi jonë
05:00
Produksioni Ardi
Shikime 88 mijë
Shyhrete Behluli - Zemra e Prindit (2021)
04:08
VizioniLibonia
Shikime 930 mijë
Elvana Gjata - A po vjen
2:59
Elvana Gjata
Shikime 2,4 mln
Meriton Ademi - 2n1 (Official Video)
3:39
MeritonAdemi official
Shikime 712 mijë
Teşkilat 10. Bölüm 2. Fragmanı
1:05
Teşkilat Dizisi
Shikime 913 mijë
HE'S HYPNOTIZING YouTubers & EX HACKERS
18:58
Vy Qwaint
Shikime 621 mijë
Masumiyet 11. Bölüm
2:5:58
Masumiyet
Shikime 681 mijë
Çka ka shpija - Sezoni 7  Episodi 28
36:48