Mariola & Jurgen Kacani - O ju djem që çatë detin (Official Video 4K)

  Shikime 576,462

ArkivaShqip

Muaj më parë

Facebook: ArkivaShqip
Instagram: arkivashqip
Teksti nga 01:06 - ZAHO BALILI
Orkestrimi: Vani Rushiti
Klarinet: Maldin Avduli
Video By: Folklorit.tv
M.U.A: Sageri
Styling: Blerina Ceraku Bc. Designer
Gelosia Jewelry
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/5wPnOIEi54D43dIm4Pv76O
iTunes: music.apple.com/us/album/o-ju-djem-q%C3%AB-%C3%A7at%C3%AB-detin-feat-jurgen-kacani-single/1551328431

Komente
Gaming YT
Gaming YT 22 orë më parë
Nostalgji per ne qe jemi neper kurbet dhe degjojm kte keg faleminderit qe na kujtoni se kurbeti sesht i leht per asnje.
Gazmend Xhafa
Gazmend Xhafa 2 ditë më parë
O zot se na bete te qajme se e kemi te gjithe shpirtin plage..😥.ju kendofte zemra😰😰
almida driza
almida driza 3 ditë më parë
🥺🥺❤
Erieta Shaipi
Erieta Shaipi 3 ditë më parë
Bravooo ju lumt goja super kenge
Sadi Balla
Sadi Balla 16 ditë më parë
Ju jeni thesar, lum ne qe ju kemi. Ju kendofte zemra. Shume bukur
priam janji
priam janji 16 ditë më parë
bravoooo... jeni super artista
Gentiana Goxha
Gentiana Goxha 18 ditë më parë
Ju kendoftè zemra e suksese tè keni gjithmon😥🥰🥰
Dimitris Kod
Dimitris Kod 18 ditë më parë
Gezim, krenari dhe lote. Ne qe jemi larg Atdheut, keto kenge te bukura, na prekin shpirtin, zemren njekohesisht na frymezojne e na bejne me te forte. Ju uroj gjithe te mirat shqiptareve kudo ku ndodhen. .
Iljaz Qepaballiu
Iljaz Qepaballiu 18 ditë më parë
👏👏👏👏 shum kenge e bukur....komplimenti
SuperPower Tv
SuperPower Tv 18 ditë më parë
O yje lum nena qe ju ka na kenaqet shpirtin😍😍
Eli Cela
Eli Cela 19 ditë më parë
Ju kendofte Zemra na bet te qajme se i kemi njerzit e dashur ne gurbet 😭😭😭😭😭
Etleva Berbiu
Etleva Berbiu 19 ditë më parë
😢😢😢🙏🙏🙏
Najo Najo
Najo Najo 23 ditë më parë
😢😢😢😭
Vlora Tulumtdora
Vlora Tulumtdora 23 ditë më parë
Ju kendofte zemra kudo qofshi te dyve si moter e vella......
Lumturi Vela
Lumturi Vela 24 ditë më parë
Bravissimi 👍
nikolin marvataj
nikolin marvataj 24 ditë më parë
Dy zera te mrekullushem, ju kendofte zemra
tori anxhi
tori anxhi 24 ditë më parë
super kenge te rrenqeth mishin kur e degjon...fiks per realitetin e shqipetareve qe jane ndare neper bote 😭😭😭
Jeta Marta
Jeta Marta 24 ditë më parë
Bravo super kenge 👏👏🌟🌟
agim hoxha
agim hoxha 24 ditë më parë
Super kenge bravo 👏🏻👏🏻👏🏻
Anisa Seda
Anisa Seda 24 ditë më parë
Bravo super si gjithmon
Majlinda Fannin
Majlinda Fannin 24 ditë më parë
Zeri ketij djalit , qenka me te vertete i vecante ... bravo !!!!
Monda Ag
Monda Ag 24 ditë më parë
A kurbeti i mallkur ndoshta na shtoi te mira materiale le te themi po na.thau syte per prinderit
Blerina Demiraj
Blerina Demiraj 24 ditë më parë
Shum bukur lumsi kush nuk e ka jetuar kurbetin na qan shpirti per vendin ton😪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Jusuf Nasif
Jusuf Nasif 24 ditë më parë
Respekte nga rruga e rre 😂🤘
Istrefi epa
Istrefi epa 24 ditë më parë
💔😔😭😭
Shpresa ballolli
Shpresa ballolli 24 ditë më parë
Vetem te mir te keni te mrekullushm 💕😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔🇱🇷🌏🇦🇱😔💕
Alda Begaj
Alda Begaj 24 ditë më parë
Super kenge
Nertila Golemi
Nertila Golemi 24 ditë më parë
Bravo🙏😘😘
Nertila Golemi
Nertila Golemi 24 ditë më parë
Super kenge🙏sapo e degjova u preka shum!Ne qe jemi jasht shipris na mungojn keto kenge😘😘
Xhulia Zylali
Xhulia Zylali 24 ditë më parë
Super kenge bravo jurgen mariola
Maro Ress
Maro Ress 24 ditë më parë
Bravo
Alex Mouzakiotis
Alex Mouzakiotis 24 ditë më parë
🙌
marsela Balli
marsela Balli 24 ditë më parë
Bravo super rrrrr
Moza Hila
Moza Hila 24 ditë më parë
Aman na mbushet me lote shume prekese
Nurie Thomo
Nurie Thomo 24 ditë më parë
ooo sa bukur o zot sa me rrenqethi
Pandeli Topllari
Pandeli Topllari 24 ditë më parë
Ju kendoft zemra per shqiptaret qe kane emigruar
bocoy noiu
bocoy noiu 24 ditë më parë
T'ju haj zemren ❤
Bosi Bosi
Bosi Bosi 24 ditë më parë
Me besoni o njerezpo me vdes babi nuk i del shpirti se nuk vjen dot motra e vogel na greqia po vian me shpirt
Esmeralda Lamcja
Esmeralda Lamcja 24 ditë më parë
ca kenge ju kendofte zemera juve 👏👏👏😒😒bravi
Lindita Nasufi
Lindita Nasufi 24 ditë më parë
Ju këndoftë zemra, motër e vëlla ,lum nëna që u ka.
Argyro Vasili
Argyro Vasili 24 ditë më parë
Super kenge! Vetem po te kesh gur ne vende te zemres sdo ta ndjeje kete kenge qe e kendojne keta yje, as nje here se dogjoj deri ne fund, se kujtemet e kurbetit na kane shkaterruar.
dondon257 has123
dondon257 has123 25 ditë më parë
Bravo
bora _ bora
bora _ bora 25 ditë më parë
Super 😢💜💜💜
Rexhina Hysenllari
Rexhina Hysenllari 25 ditë më parë
❤️❤️
Olti Vlora
Olti Vlora 25 ditë më parë
Bravo respekt 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Erlind Sinani
Erlind Sinani 25 ditë më parë
❤️
Erlind Sinani
Erlind Sinani 25 ditë më parë
😭😭😭
Dajana Mone
Dajana Mone 25 ditë më parë
👏👏😍😍
Gazmend Malaj
Gazmend Malaj 25 ditë më parë
ju kendoft zemra jeni me te miret ❤❤🎤🎤
Renata Kamami
Renata Kamami 25 ditë më parë
Oh sa prekse Kur degjoj kete kenge mendoj me lot né sy per vellezerit e mi dhe 😢dhe per persona qé I dua shume
Tane km Sulo
Tane km Sulo 25 ditë më parë
Kenge epaci
Tane km Sulo
Tane km Sulo 25 ditë më parë
Na kujtuat ato kohe te kaluar a dhe te pa harruara rrofshi
anisa ahmetaj
anisa ahmetaj 25 ditë më parë
Ju lumte me rrenqethet mishi kokrra. Kokrra kur ju ndegjoj ju kendofte zemra e paci jete
Salida Koromonj
Salida Koromonj 25 ditë më parë
Sa e degjova ne tik tok e hapa direkt bravo na bete per te qare shum e bukur ...
Elona Ferdi Dervishi
Elona Ferdi Dervishi 25 ditë më parë
Bravo 👏👏
Mirela Xhafa
Mirela Xhafa 26 ditë më parë
⭐⭐🌹🌹🌹🌹🌹
Ar Rildi
Ar Rildi 26 ditë më parë
kurbeti eshte me i rend per vajzat e reja te martuara e me femij te vegjel dhe u largohen burrat ne kurbet e mbeten vetem
seeni gzty
seeni gzty 26 ditë më parë
Ju lumte goja e keni qare kete kenge. @Zaho Balili i pavdekshem, tekstet e tij do kendohen brez pas brezi
blu blu
blu blu 26 ditë më parë
Ju lumt Goja qe e kendoni me shpirt. Sa Nena jane qe presin femijet e tyre e i dhemb shpirti qe edhe sot e kesaj dite presin me shpresen ti vijne... vec zemra e shpirti i nenes e di dhimbje per femijen... Ehhh ky emigrimi i mallkuar ...
Valbona Dikellari
Valbona Dikellari 26 ditë më parë
Ju lumte goja. Nuk ka fjale per ta pershkruar. Exelent job
Paola paola
Paola paola 26 ditë më parë
Zot ca dritherime bravoo
Malvina Lamaj
Malvina Lamaj 26 ditë më parë
Bravo 🤗🤗
Ilir Muka
Ilir Muka 26 ditë më parë
Super kenge 😍😍
Astrit Buci
Astrit Buci 26 ditë më parë
Une jam nga Veriu por i pelqej kenget e te gjitha trevave shqiptare, e verteta eshte qe une kur filloj te degjoj kenget nga jugu ju jeni me te preferuarit dhe ju uroj cdo te mire dhe sa me lart Bravo per kengen prefekte si gjithmone 😊
ori alliu
ori alliu 26 ditë më parë
Kush esht ne kurbet e kpt kte kenge 😢
AZET LAMCJA
AZET LAMCJA 27 ditë më parë
Ne. Qershore. Te 2000. Kam kaluar otranto si shum bshkombasit e mi, Ju falenderoje nga zemra suxsese
Fabjola lagesira
Fabjola lagesira 27 ditë më parë
Ju kendofte zemra na iku jeta ne kurbet😥
Luli Veizaj
Luli Veizaj 27 ditë më parë
Bravoooo superrrr e keni qar me lot
Enso lela
Enso lela 27 ditë më parë
Super kenge kjo eshte kenga e vlores dhe e vlonjateve👏👏👏
Leda Merko
Leda Merko 27 ditë më parë
Lu lumte goja kam qare kur e degjova mu kepute shpirti 👏🙏
Vasia Sterjo
Vasia Sterjo 27 ditë më parë
😥😥😥
Albina
Albina 27 ditë më parë
shummmm e mir
Ersida Bardhi
Ersida Bardhi 27 ditë më parë
Bravo zemra ju kendofte 👏👏
gizi sk
gizi sk 27 ditë më parë
Ju kendofte zemra O ⭐⭐⭐⭐⭐
Artur Irena
Artur Irena 27 ditë më parë
Kenge e bukur dhe regjethse 😢😢😢😢na u poq buza 😢😢😟😟😟
Rexhina Kalemi
Rexhina Kalemi 27 ditë më parë
Ju kendofte zemra , na i mbushet syte me lote .
Olivjana Cela
Olivjana Cela 27 ditë më parë
Ju kendofte zemra na bet per te qar po dhe na kenaqet me zerin tuaj te embel
Klaudio Abazi
Klaudio Abazi 27 ditë më parë
Ju knofte zemra
Pranvera Hoxha
Pranvera Hoxha 27 ditë më parë
Respekte dhe zoti ti ruaje te gjithe emigrantet kudo qe ndodhen kemi ngele verem pa femije pa niper dhe mbesa
ysen xhelo
ysen xhelo 27 ditë më parë
Zemra ju kendofte :Na u rrenqeth mishi.
Feruzan Petritaj
Feruzan Petritaj 27 ditë më parë
Super kenge Ju kendofte shpiti e zemra gjithe jeten Jeni te papare
Vali Vali
Vali Vali 27 ditë më parë
Ju lumte zero bike nga Alibani I Vlores jam Me mbushet zemren se as nenen she as vellein nuk I gjeta gjalle .Ah kurbet cfare u here nenave tona.Vali nga Alibani I'm I dashur.
Silvana Saliaj
Silvana Saliaj 27 ditë më parë
😢😢😢😢
Alma Cammisa
Alma Cammisa 27 ditë më parë
Shumë kënge e bukur, më beri shumë për të qar( Larguar nga nëna /Shqiperia për 24 vjet😢😢)
Τίνα Ντουκα
Τίνα Ντουκα 27 ditë më parë
Oh kjo këngë nuk esht vetëm për nënat por edhe për ne që jemi jasht na qajn syt e zemra për prindërit tan që jan vetëm 😭😭
Hajdinaj Lauranat
Hajdinaj Lauranat 27 ditë më parë
Bukur video klipi super teksti bravo vella e moter
Ervin Debinja
Ervin Debinja 27 ditë më parë
Ju lumte goja.
Altin Rama
Altin Rama 27 ditë më parë
😘😘😘🌟🌟🌟🌟🌏🌏🌏🌏
Albjon Selmanllari
Albjon Selmanllari 27 ditë më parë
zemra ju kendofte jeni super 😉😉🌟🌟
flora av
flora av 28 ditë më parë
Shume Bukur bravo 👏👏👏👏👏🎤🎤🎤🎤🎤🎤
Isa Odaj
Isa Odaj 28 ditë më parë
Shume e bukur 😮😮😮
Valbona Zgjana
Valbona Zgjana 28 ditë më parë
bravi 👏👏👏👏 bela canzone
Zana Sula
Zana Sula 28 ditë më parë
O kurbet kurbet i shkrete sec i ndave njerezore ne kete jete bravoooooo ju lumte goja 🌟🌟♥️♥️🌷🌷🕊️🕊️🕊️🕊️
Eden
Eden 28 ditë më parë
Vlora❤️
Virsion Prifti
Virsion Prifti 28 ditë më parë
Si yje jeni te dy kenga eshte kryeveper complimenti
Armando Mandi
Armando Mandi 28 ditë më parë
Ju lumte goja 😍😍😍😍
Enerik Aliaj
Enerik Aliaj 28 ditë më parë
Shum keng prekëse ju lumt goja 😭😭🥰🥰
Niko Bullari
Niko Bullari 28 ditë më parë
Mishi kokrra kokrra na u be Ju lumt goja o yjet e jugut
Selime Bylyku
Selime Bylyku 28 ditë më parë
SUPER SHUME E BUKUR E MREKULLUSHME PERSHENDES TE GJITHE SHQIPETARET KUDO NEPER BOTE JU BEFTE DITA 1000 ME KENAQET SHPIRTIN PA MASE
Shqiptaret Ne Emigrim
Shqiptaret Ne Emigrim 28 ditë më parë
Sado eshte nje kenge e degjuar por juprap e bet super ju lumte goja👏👏👏
Gezim Grabova
Gezim Grabova 28 ditë më parë
Super kenge barvo
Alternative - Kolazh Popullor Jugu
16:29
Jonald Haxhia
Shikime 346 mijë
Epic Cycling on Ice
5:42
The Q
Shikime 46 mln
Enis Bytyqi - Histori (Official Video)
3:28
Enis Bytyqi
Shikime 1,2 mln
Vojsava Alia - Nje Dite Do Martohesh
03:18
Vojsava Alia
Shikime 863 mijë
Vellezerit Lleshi - Per'Puthen (Kenge Humori 2021)
03:29
Mevli ft. Sabiani - Gurbet (Official Video 4K)
03:41
Ylli Baka - Koncert Recital (6 Qershor 2019)
1:41:27
Epic Cycling on Ice
5:42
The Q
Shikime 46 mln
Enis Bytyqi - Histori (Official Video)
3:28
Enis Bytyqi
Shikime 1,2 mln
Amazing Cartoon Animals As Humans
8:34
SSSniperWolf
Shikime 3,5 mln
Maraşlı 7. Bölüm
2:15:33
Maraşlı
Shikime 4,5 mln
Try Not To Laugh (Inappropriate Edition)
13:43
Mucize Doktor 52. Bölüm Fragmanı
0:49
Mucize Doktor
Shikime 1 mln
Yasak Elma 99. Bölüm
2:5:13
Yasak Elma
Shikime 1,2 mln
Alev Alev 16. Bölüm 2. Fragman
1:06
Alev Alev
Shikime 1,7 mln