Kenge Moj - Petrit Lulo & Maya | Kolazh - Duetet e kengeve tradicionale - Vizion Plus

  Shikime 439,869

Vizion Plus TV

11 ditë më parë

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
@Vizion Plus TV @Vizion Plus Live
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor ben bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
#kengemoj #vizionplustv #kengatradicionale #duete
------------------------------------------------------------------
Subscribe: alnets.info

Komente
zejmona zeni
zejmona zeni 3 orë më parë
ze mahnites
Laura Laura
Laura Laura 4 orë më parë
O te miret e vendit Tim tundet skena lum ne per ju ⭐⭐🇦🇱🙏
Mira Cobo
Mira Cobo 4 orë më parë
Pacit jete te gjate ju dy brilant et qe shqiperia Na kujtuat kohen e shkuara ne mungesen te babit Tim qe e pelqen te dhe kur shko te ne cdo dasem e kishe ne zemere sa here qe e degjoi ne i tube me ngjalle nje djesi pere shum mall ke fa cumbushe mai plote me rushe nje vencati respekt pere te dy qovshit gjithmon me keto kenge qe Na hqni merzit in malli qe kemi pere vendi tone
Roza Roza
Roza Roza 11 orë më parë
Sa Emocione Sa Kenaqesi 👏👏 Jeni Mbrekullia e Laberissssssss👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🖐
Nico Banushi
Nico Banushi 19 orë më parë
Gjigandi kenges popullore petrit lulo, respekt
Alban Cekoja
Alban Cekoja Ditë më parë
Shum bukur ju kendoft zemra ! Jeni tpazvendsushem ! Bravo per kte organizim te mrekullushem dhe per orkestren fantastike 🤗👏👏👏
Aliraj Florian
Aliraj Florian Ditë më parë
Cfar te thuash per kete intepretim ! Thjeshte te mrekullushem
Emiliano Emini
Emiliano Emini Ditë më parë
Mbrekulli 👏👏
Gentjan Breshani
Gentjan Breshani Ditë më parë
Rofshi sa malet
Roza Roza
Roza Roza Ditë më parë
O Zote sa te mire dhe te Mbrekullushem qe jeni 🙏🙏 Shendete dhe jete te keni se na jipni dhe ne gexim dhe hare ⭐⭐⭐nga nje Emigrante 🙏🙏🙏🙏⭐⭐⭐🖐🖐🖐🖐🖐🖐
bledar muho
bledar muho Ditë më parë
Nji super kolazh .nga keta dy zera te vecante.bravvvvvvo
Aurent Cala
Aurent Cala 2 ditë më parë
E ke mbyt o Lorenc Cunaj
Klau Pashaj
Klau Pashaj 2 ditë më parë
Si quhet ai Klarinestisti?Shume bukur,e ka djegur fare🙏👍👌🇦🇱
sulo tiran
sulo tiran 3 ditë më parë
te kndoft zemra petrit e maja jeni duet qe te ngroni zemrn
Bardha Zhurda
Bardha Zhurda 3 ditë më parë
Kenge e valle e paci gjithmon
Odhise Hyso
Odhise Hyso 3 ditë më parë
Te vetmit qe te heqin stresin dhe te bejn te qash nga kenaqesia
dhurata Dhurata
dhurata Dhurata 3 ditë më parë
o zot ca.magjie , perla e jugut muzika kengetaret orkestra ,bravo ju kendoft shpirti na kenaqet🙏🙏🙏
Zapata Zapatino
Zapata Zapatino 3 ditë më parë
Mjaft me kenget popullore. Kemi nevoje dhe per muziken e lehte te festivaleve deri 1990. Nuk duhet ti harrojme.
Αλεξάνδρα 13
Αλεξάνδρα 13 3 ditë më parë
O juuu lumte goja ❤️❤️❤️❤️
Arta Kuske
Arta Kuske 4 ditë më parë
Wir lieben euch wie eh und jeh...ein grund die militaerindustrie aufzuruesten ....daddy hat viel bunker aufgebaut....nachdem er gutzeit prinzip kennenlernte...sie wollen krieg im friedensnamen hat er gesagt....diese wanzen....
Paviola Hoxhaj
Paviola Hoxhaj 4 ditë më parë
Super zera
Edlira Jakupi
Edlira Jakupi 4 ditë më parë
Bravooooooo♥️♥️
Mimosa Salij
Mimosa Salij 4 ditë më parë
Sandokan e cerentola ju pergezoj nuk kA fjal mrekullisht edhe orkestra flmn edhe vizion plusit
Nuredin Korreshi
Nuredin Korreshi 4 ditë më parë
Zeri i Petrit Lules eshte ze i mrekulushem i nje bilbili te vertete mai epoka shqipetare ze te tille do mbetet ne shekuj e ne shekuj .
Zaja Rlton
Zaja Rlton 4 ditë më parë
Lol uy6666
Stelios Troka
Stelios Troka 5 ditë më parë
The dislikes are from jealous Serbs
sofia simoni96
sofia simoni96 5 ditë më parë
Petrit je unik 🔝👑 zeri jote mrekulli Bravo na kenaqet 👏👏👏👏👏
Egla Kamperi
Egla Kamperi 5 ditë më parë
Zemra ju kendoft dy zera brilant 👏👏Bravo Jugu
Mikel Hysaj
Mikel Hysaj 5 ditë më parë
Duke degjuar ju te dy largohet COVID! Jeni hilac I zemres!
Mikel Hysaj
Mikel Hysaj 5 ditë më parë
Jam rritur me kenget e Petrit Lulos, o zot sa emocjon....Gjithashtu Maja me kenaq shpirtin 💖.Jemi krenare per ty 💖.Duet qe nuk harrihet kurre, ushqim me nota muzikore! ✋✋✋✋👏👏👏👏👏
Spiridoula Rrapushi
Spiridoula Rrapushi 19 orë më parë
Te pakte na mbeten keget se dasmat i mori Korona qe t'i Mari ne ball ata qe e nxoren koronen prishen gjith gezimin njerezor duke ndaluar buzqeshjen e popullit duke na vulosur gojen me.mask.dhe.na.kthyen.nga..njerez.ne.kafsh.pershendetje nga.verolinua Gjermania jasu.petrit patrioti.me.ta.orea Tragudhja
erinda sulaj
erinda sulaj 5 ditë më parë
Eh cna kenaqet zemren ju lumte goja Respekte !!
Fredi Yzeiraj
Fredi Yzeiraj 5 ditë më parë
O. Cajup. Ibukur. O. Madheri. E. Madhe. O. Figur. E. Pa. Zvendesushme. O. Kus. Babaja. E. Vlores. O. Me. Te. Miret. E. Perndis. Ju. D. Sh. O. Roj. Fort. Nga. Athina
Zani i mirè
Zani i mirè 5 ditë më parë
RESPEKTE nga Shqipèria e Mesme me pèrzierje nga Jugu , pèrshèndes babain timè me kèto kèngè u rrita dhe me ISON LABE e vetmja PASURI e madhe qè mè la babai im
Liljana Allkaj
Liljana Allkaj 6 ditë më parë
👏👏👏ju lumte goja jeni sera qe nuk vijne me
Serxho Vlore
Serxho Vlore 6 ditë më parë
Keta Jan nje shat e laberis petrit i birbil i i kenges gjirokastrite dhe jo vetem💪💪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Gobaj Dnak
Gobaj Dnak 6 ditë më parë
O petrit legjenda yll maja zoti u bekoft
Flora Gusha
Flora Gusha 6 ditë më parë
Orkester e papare.Profesionista mjeshtra.
Pranvera Duka
Pranvera Duka 6 ditë më parë
Je i pa arrt’shem Petrit Lulo Nje duet me Mayan i persosur
Flora Gusha
Flora Gusha 6 ditë më parë
DUET I MREKULLUESHEM. JENI TE PAPERSERITSHEM O SA TE BUKURA jane kenget Shqiptare Nga jugu ne veri.PERLA TE BALLKANIT JU KENDOFTE ZEMERA O ARTISTA.❤️❤️❤️❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱PETRIT LULO. MAJA RESPEKT VLERESIM YJE.
Margarita Thatcher
Margarita Thatcher 6 ditë më parë
Maja je pragmatika diva e skenes shqiptare dhe pak eshte dhe Para Pera je dhe yll shume e bukur
Gigi Gigi
Gigi Gigi 6 ditë më parë
Bravo..bilbilat e jugut.respekt
Besa Serjani
Besa Serjani 6 ditë më parë
Na kenaqet zemrat dhe na sheruat shpirtrat.Jeni te pavdekshem.
Margarita Thatcher
Margarita Thatcher 6 ditë më parë
Ato qe kercejne prapa dy gjigandeve te skenes shqiptare dropi pak respekte Jane dhe si lopa kodres
Leonora Hoxha
Leonora Hoxha 6 ditë më parë
Te paperseritshem🇦🇱🇺🇸
Baftjar Hatija
Baftjar Hatija 6 ditë më parë
O yjet e jugut na keni kenaqur me kengen rrofshit sa malet lart e me lart suksese
Marjana Ana
Marjana Ana 6 ditë më parë
😍👏👏👏
Eva Rriska
Eva Rriska 6 ditë më parë
Bravooooooooooooo😙🥰🥰🥰
Shyqyri Hakrama
Shyqyri Hakrama 7 ditë më parë
Mire e thote Maja,o Petrit o i miri jone ska njeri qe ste degjon.
Sandra Stathi
Sandra Stathi 7 ditë më parë
Bravo
Dizo Sako
Dizo Sako 7 ditë më parë
Mos vvdekshi kurr o bilbila
Brunilda Koci
Brunilda Koci 7 ditë më parë
Maya Alickaj,je monument kulture,duhet te mbrohesh nga shteti , te gezofte Zoti o mbreteresh e kenges
Μοζα Καραγκιόζη
Μοζα Καραγκιόζη 7 ditë më parë
Ju lumte goja
Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri
Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri 7 ditë më parë
Bravo petrit shoku im
Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri
Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri 4 ditë më parë
@xhek kanani να σαι καλά φίλε
xhek kanani
xhek kanani 6 ditë më parë
Γειά σου Κώστα καλογερε Αιδονι της Ηπείρου ❤️🙏🙏
Gobaj Dnak
Gobaj Dnak 7 ditë më parë
Rrofshi sa malet na kenaqet zoti u bekoft o legjenda
markela Tsailaki
markela Tsailaki 7 ditë më parë
Ajo we ndien cdo njeri kur ju degjon, nuk munde te pershkruhet me fjale. Jeni vete mrekullia jeni vete perjetesia. Krenaria e kombit
Elbasan Tirane
Elbasan Tirane 7 ditë më parë
Të lumtë. Goja o bilbil i. Gjirokastrës
Valbona Kociraj
Valbona Kociraj 7 ditë më parë
Oppppaaaa Petrit dhe Maja per keto kenge na nxoret Mallin nuk Ka si ju yllet e polifornis Labe braaaavoo
Erion Haska
Erion Haska 7 ditë më parë
Gjirokastra edhe Vlora ❤️🇦🇱
Viron Alushaj
Viron Alushaj 7 ditë më parë
Bravo
etmond sefa
etmond sefa 7 ditë më parë
Ju kendofte zemra se na kenaqet na shtuat jeten 🔥🔥🔥🔥
Katerine Ndreko
Katerine Ndreko 7 ditë më parë
9
Albana Doraci
Albana Doraci 8 ditë më parë
Nuk i kuptoj fare ketaqe bejn dislike Maja dhe petrit jeni yje
CHANEL ONE
CHANEL ONE 8 ditë më parë
Digjeniii me te miret🔥🔥🔥
Roza Roza
Roza Roza 8 ditë më parë
3,4,2021 👏👏👏👏👏👏👏👏👏
Xrstina azemi
Xrstina azemi 8 ditë më parë
Mbrekulli
Avdi Hoxholli
Avdi Hoxholli 8 ditë më parë
SUPER...👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏
af solar
af solar 8 ditë më parë
O zot sa te bukura jane kenget tona por akoma me te bukura behen per ne qe jemi emigrant o zot jane mrekulli e vertet. Ju kendoft zemra !!!
Entela Xhelili
Entela Xhelili 8 ditë më parë
Bravo na kenaqet te dy birbilat e jugut !!!!
silvana cekrezi
silvana cekrezi 8 ditë më parë
Ju lumte 😍😍😍
Elvis bocaj
Elvis bocaj 8 ditë më parë
Te dy bilbilat e shiperise❤🎶❤...qe u kemi gjitmon ne zemrat tona...❤💎❤💎
Mersin Malaj
Mersin Malaj 8 ditë më parë
Ju këndoftë zemëra që na knaqët o bilbila
Lina Hoxha
Lina Hoxha 8 ditë më parë
Bravo te dy jini bilbila na kini kernaqur me kenge qe keni bere na kini maniture me kengen bravo bravo..
Aulona Sqillo
Aulona Sqillo 8 ditë më parë
Kjo eshte laberia jon le ta te degjojne gjith shqipria ooo opa digje Maya yll o sa te adhuroj e bukur o oooo rrespekte Petrit Lulo birbili i vlores ton
Gerald Jaupaj
Gerald Jaupaj 8 ditë më parë
👏👏👏👏👏👏👏👏👏
Eua Hasa
Eua Hasa 8 ditë më parë
Petrit lulo je njesh 🌟🌟🌟🌟
Rafaela Hajdinaj
Rafaela Hajdinaj 8 ditë më parë
Dy yje🌟🌟 na falet shum emocione 😍shkelqeni 🇦🇱 zoti tju japi vetem te mira 🙏😘😘
Fato Veliu
Fato Veliu 9 ditë më parë
O sa lezet ka skena me nje kengetar si Petrit lulo
Tirana Tirana
Tirana Tirana 9 ditë më parë
JAM PREL ARA NGA SHKODRA JAM NIP GJIROKASTRITI O DAJKO TE KENDOFT ZEMRA
xhek kanani
xhek kanani 9 ditë më parë
SADO TE TE VIJNE RROTULL JE NE PANTEON TE ARTE TE GJITHE TE SHOJIN NGA POSHT DERSA TI I SHIKON NGA LART. DI TE BEJ DHE KRITIKA TE BEJ EDHE LAVDERIME. NUK MARR MENDIM NGA TE TJERET JAP VLERSIM NGA ANA IME PER TY THEM ME PLOT GOJEN DHE PER FJALET JAM I BINDUR NJE TE TE AFROHET TY SOT AKOMA NUK KA LINDUR NJE BILBIL KA SHQIPERIA EDHE AI JE TI PETRIT LULO🥇🥇🥇🔥🔥🔥🔥♥️♥️♥️♥️🔝🔝🔝🔝👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏🙏🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Vyron Kapino
Vyron Kapino 8 ditë më parë
Ju lumshi goja na kenaqet bravo Ardian Ila na nderove Vloren Milano
E.K.
E.K. 9 ditë më parë
Shqipetaret me kenge i kalojne dhe gezimet edhe fatkeqesite. Mos ndaloni kurre se beri kete emision qe te zgjat jeten!
Kristo Zervo
Kristo Zervo 9 ditë më parë
RESPEKTE PER KETA LEGJENDA..YJET E LABERISE...
muhamer spahillari
muhamer spahillari 9 ditë më parë
Jeni te pa aritshem zeri dhe kenget tuaja jane ilac per shpirtin na kenaqet
genci bani
genci bani 9 ditë më parë
Ehhh, more Petrit vëllai!! Gjym zëri!! Përqafime!!
Donika Mazaj
Donika Mazaj 9 ditë më parë
Shum bukur na kenaqet jeni mrekullushme
drita shabani
drita shabani 9 ditë më parë
Bravo Sh bukur Ze bilbili te dy Oh kenaqesi tu degjoj qe kendoni me ate ze fantastik Urime Zjarr skena .
Besnik Topi
Besnik Topi 9 ditë më parë
Bravo jeni te dy bilbilat e jugut dhe lum ata qe ju degjojne hallall ja u befte zoti na kenaqet shum me kengen tuaj te bukur 👏👏👏
Ajet Shenaj
Ajet Shenaj 9 ditë më parë
2 bilbilat e jugut kur behen bashk Te shtojn jeten 🥰🥰🥰
Adi Veizaj
Adi Veizaj 9 ditë më parë
Bravooo
Stavros D
Stavros D 9 ditë më parë
Ja keshtu ndodh kur bashkohet Gjirokastra me Vloren!
Arber Balla
Arber Balla 9 ditë më parë
Bravooooo kryeveper promovimi i folkut popullore mbare nga trevat e kombi shqiptare!!
I’am Illyrians
I’am Illyrians 9 ditë më parë
Bravoooo Vizioni pergezime nga zemra bukur kur promovoni muzike te paster shqiptare dicka me teper per tu treguar femive tane nga folku popullore i te gjitheva trevave te kombit shqiptare Bravoooo Urime 🤗👊🇦🇱👊🇦🇱🇦🇱💪
Festime Hoxha
Festime Hoxha 9 ditë më parë
Bravo e dogjet fare
VANGJEL FETA
VANGJEL FETA 9 ditë më parë
Te lumte petrit kohe kisha pa te pare ke gjetur dhe nje labe qe i qan kenget e jugut
Rozina Lluca
Rozina Lluca 9 ditë më parë
Bravo 👏👏👏👏
Albano Tafa
Albano Tafa 9 ditë më parë
Ju dhent zoti shendet se na kenaqet shpirtin ne keto koh te veshtira qe po kalojm 👏👏👏
aleks aleks
aleks aleks 9 ditë më parë
Jasha jasha
Rudina Bani
Rudina Bani 10 ditë më parë
25 vjet me pare Petrit Lulo ka qene kenetari kryesor ne dasmen time.10 vite me pare kam qene ne koncert live me Maya . Tek zeri i ketyre kengetare koha nuk ka ndikim. Ze te fuqishem unike dhe te embel qe ne kenget e tabanit bejne mrekulli
lili shyta
lili shyta 10 ditë më parë
Ku je o Petrit o legjenda e Shqiperise! E keni qare kete kenge. Me bet te qaj nga bukuria e interpretimit😥😥😥😥. Mos harroni kostumet kombetare.
Kalie Vogli
Kalie Vogli 10 ditë më parë
Nuk më thoni mo çuna atë tepelensin e Ali Pashait që i jep aq lezet këngëve dhe ma bënë atë zë siç e do kënga, vetëm unë e dëgjojë. Baba këndonte bukur por në miq e në dasma gjente mënyrën që të merrte edhe shokun që i mbante këngët. Ne marrësit, thosh baba jemi me thes, mbajtësit numërohen me gishta.
Marios Bodurri
Marios Bodurri 6 ditë më parë
Y1yyyyq
Rudina Bani
Rudina Bani 7 ditë më parë
Sa bukur e keni thene per mbajtesit se ketu ai e ka pasuruar kengen aq madherishem.
Ronaldo sulejmani
Ronaldo sulejmani 8 ditë më parë
Po' e vertet ai qe mban hison gjith lezet
O K
O K 10 ditë më parë
Po kush i kendon keto këngë ma bukur se z Maya e z Lulo. Një duet fantastik ju deshirojm shendet dhe jet te gjat.Zemra me knaqet kur i degjoj keto këngë te kenduara nga keta bilbila.Persh nga Peja.
TIKA - MY HUANA
2:35
TIKA
Shikime 2,7 mln
Aurela Gace - Nata Vlonjate (Kenge Moj)
15:49
Aurela Gace
Shikime 471 mijë
Ylli Baka - Koncert Recital (6 Qershor 2019)
1:41:27
Vizion Pozitiv - Juli Pasha & Ylli Baka - Vizion Plus
04:02
TIKA - MY HUANA
2:35
TIKA
Shikime 2,7 mln
Selo Rezili - Episodi 1 | NGOP.TV
12:32
100 LAYERS FOOD CHALLENGE #4
10:51
Multi DO Challenge
Shikime 1,7 mln
MADDIE FAINTED! We Found a REAL GHOST in Our House
21:28
HYBE x Ithaca Holdings
9:21
HYBE LABELS
Shikime 3 mln