KENGE MOJ - Vaske Curri dhe Juliana Pasha - 23 Mars 2021 - Nata Përmetare - Show - Vizion Plus

  Shikime 336,584

Vizion Plus TV

18 ditë më parë

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor i vitit starton ne Vizion Plus duke bere bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar. Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim. Eshte ne prestigjin dhe mundesite e nje televizioni kombetar dhe prestigjioz si Vizion Plus per te realizuar nje projekt kaq te madh, I cili merr persiper te beje historine e kenges shqiptare, qe ne gjeneze e deri ne ditet tona.
#kengemoj #vizionplustv #natapermetare
------------------------------------------------------------------
Subscribe: alnets.info

Komente
Selam Dapaj
Selam Dapaj 3 orë më parë
Bravo ju lumte goja dhe ju kendofte zemra!
Gazmir Mehmeti
Gazmir Mehmeti 6 orë më parë
Dueti me i mire qe kam degjuar komplimenti per zerat qe keni
Lori Al
Lori Al 21 orë më parë
Shum bukur juljani këndon përmetarçe bashkë me artistin e math vaskë curin Bravo
Mira Salla
Mira Salla 22 orë më parë
Juljana kengetarja ime e preferuar bravo
lilian profti
lilian profti 22 orë më parë
Na kenakni me zerin tuaj te mrekellueshme ju uroj nga zemra shendet dhe lumteri
Daut Metlli
Daut Metlli Ditë më parë
Bravo zoti te jap shndet te shkon ky kolazh he yyll
Dashi Hazizolli
Dashi Hazizolli Ditë më parë
Juljana je e paarritshme!
Shkëlqim Gjoni
Shkëlqim Gjoni Ditë më parë
👏👏👏 Të na vijnë anash 😉, muzikën dhe këngëtarët i kemi fantastikë dhe të paarritshëm. 👏👏👏
Artur Zizolli
Artur Zizolli Ditë më parë
Ju kendofte zemra
Festim Debrova
Festim Debrova 2 ditë më parë
👏👏👏👏👏👏👏
Marenglen Hoxha
Marenglen Hoxha 2 ditë më parë
Vaske curri nuk kapet dot juliana pasha ne kte duet esht dobet shum
Piera Matteoni
Piera Matteoni 3 ditë më parë
Juljana pasha je nr.1. Te gezofte perendia , me 2 binjake . Vajza si Altini e djali si ty
editr
editr 4 ditë më parë
Mrekulli.
Petrit Kapaj
Petrit Kapaj 4 ditë më parë
Bravo 👏👏👏.
Prifti Angli
Prifti Angli 5 ditë më parë
Super duet, ju kendoft zemra
Idris Lusha
Idris Lusha 5 ditë më parë
Shumë zemra ngrihen peshë,pse nuk i bëjnë punët e tjera kaq bukur ?!?!
George Xhumari
George Xhumari 6 ditë më parë
Keto jane Kenget Shqipetare . Ashtu si kercejme Vallen e Napolonit dhe vallen e Tropojes dhe te Kukesit 😪 sory I get emmotional .Ashtu si kndojme Lule boren shkodrane .apo serenatat Korcare .kengen Kavajse Vika Deti tallaz tallaz ,apo te usta Muratit ..O zambaku i Prizrenit .apo Pogonishten came Qershia mbi torte .kenget e Permetit .Rrofshi qe na lumturuat Dhe Gezuar pashken Ju pershendesim nga larg Jemi krenar sepse ju Kemi Yje .
Flora Caci
Flora Caci 6 ditë më parë
Zëri brilant i Vaskë Currit i pa zëvendësueshem jetë e shëndet na hoqët stresin Bravo
Dark_Demmon_15
Dark_Demmon_15 6 ditë më parë
⭐⭐⭐🌹🌹🌹
Andrea Goga
Andrea Goga 6 ditë më parë
Jeni me të mirë të Shqipërisë
Maksut Lako
Maksut Lako 7 ditë më parë
Dyshja me zë më të ëmbël që po dëgjojm.po zgjoni edhe të vdekurit nga varri. Bravo..Ju e meritoni....
Drita Kaci
Drita Kaci 7 ditë më parë
Jeni zera te mrekullueshëm te muzikes popullore na kenaqët me këto kengë të bukura🔥🔥🔥🙏
Vjollca Xhelili
Vjollca Xhelili 7 ditë më parë
Si goja zemra ju kendofte se ba kenaqet
George Xhumari
George Xhumari 7 ditë më parë
Si i Krishter Nuk kam te drejte qe te gjykoj kend .por thjesht dua te di ato qe shfaqen mos pelqim pse ? .c fare ka me Kenget e Permetit qe nuk i ka pelqyer . Specialistet e kenges kane arritur ne perfundimin qe Nese Perlat e Italise jane Operat .Perlat e Shqiperise dhe te greqise Jane Kenget Popullore .Nese nuk ju pelqen kenga Popullore .mos i shihni por qe ti votoni kunder nuk me duket e drejte
Latif Bora
Latif Bora 7 ditë më parë
Kenge qe ia vlen ti degjosh plot embelsi dhe natyralitet, Respekte pafund per te dy juveeeeeeeee ju ruajteee zotiiiiii
Funky Guest House & Adventures
Funky Guest House & Adventures 7 ditë më parë
Juliana Pasha dhe Vaske Curi ju dhente zoti shendet
Funky Guest House & Adventures
Funky Guest House & Adventures 7 ditë më parë
Perle
Ylli Telha
Ylli Telha 7 ditë më parë
Më bukur nuk bëhet u lumtë goja u këndoft zëmra
Luan Hoxha
Luan Hoxha 8 ditë më parë
Julumt
Mixalis Kurra
Mixalis Kurra 8 ditë më parë
Shume bukur suksese
arben basha
arben basha 8 ditë më parë
Bravo një urim nga zemra ju lumtë goja
Lume Hoxha
Lume Hoxha 8 ditë më parë
Suuuuuuper🤩🤩🤩🤩🤩
Domeniko Kokonozi
Domeniko Kokonozi 8 ditë më parë
Bravo 👏👏👏👏👏👏👏👌
Klea Hoxholli
Klea Hoxholli 8 ditë më parë
Zemra ju kendofte ❤❤
Fredi Tona
Fredi Tona 10 ditë më parë
OOOOOOOHOHOHOHOHO!!!!!!!!!!!!!!!!!! KJO MUZIKË ËSHTË ILAÇI I SHPIRTIT!!!
Fredi Tona
Fredi Tona 10 ditë më parë
NJË BRAVO E MADHE PËR MJESHTRAT E KLARINETËS!!!
Flutra Tatani
Flutra Tatani 10 ditë më parë
Juljana je shum e mire..te la shum lezet ..kur kendon dhe kercen..te lumt ❤
Ardit Mecani
Ardit Mecani 10 ditë më parë
V a s k e #1
O. Bani
O. Bani 10 ditë më parë
Ju kendofte zemra!
mirela arapi
mirela arapi 10 ditë më parë
Ju kendofte zemra
Joana Majko
Joana Majko 10 ditë më parë
Mua më pëlqejnë shumë shumë këngët përmendte po shumë ama më bashkë curin është i paparë fare kam shumë do kisha shumë dëshirë ta dëgjoja nga afër nerta nga saranda e bukur
Franci Bregu
Franci Bregu 11 ditë më parë
Ju lumtë goja na kënaqet 👏👏👏👏
Zapata Zapatino
Zapata Zapatino 11 ditë më parë
Permeti, vatra e artit dhe e kultures se vertet. Respekte per popullin e Permetit.
Fatos Bame
Fatos Bame 11 ditë më parë
Bilbili shendet Kanarine me nje djale
Mimoza Baxhija
Mimoza Baxhija 12 ditë më parë
Na kenaqet o kengetare te mbrekullueshem Juli ti i kendon te gjitha trevat je e mbtekullueshme te kane lezet edhe kercimet qe bene je e madhe
Zhuljeta Shore
Zhuljeta Shore 12 ditë më parë
Vaske curri mos vdeksh kurre. Bravo dhe juliana ju perqafoj
Zhuljeta Shore
Zhuljeta Shore 12 ditë më parë
Zemra ju kendofte na kenaqet shpirtin. Mos vdekte kurre kenga popullore.
En Su
En Su 12 ditë më parë
E kenga permetare si vet permeti i bukur i mir i thjesht gjith ijeshi bravo vask curri
Selena Koci
Selena Koci 12 ditë më parë
Juliana i qan edhe kenget e jugut,dhe pse eshte nga veriu.Shume bukur te dy zerat.Bravo
shkelqim mehmetaj
shkelqim mehmetaj 12 ditë më parë
bravo vaske e juljana shume bukur
Astrit Cela
Astrit Cela 13 ditë më parë
JULJANA TI KËNDON PO DO TË LUMTUSH ME SHUMË RESPEKT PËR VATH CURRIN SI VETERAN bravo të lumtë goja bravo
Kozeta Zaimaj
Kozeta Zaimaj 13 ditë më parë
Jeni kengetaret me te mire ,me pelqeni shume 😘😘
Ronaldo sulejmani
Ronaldo sulejmani 13 ditë më parë
Edhe kta cunat e orkestres te gjith si Boba kta kitaristat mjeshtra basisti mjeshter
Ornela Demo
Ornela Demo 13 ditë më parë
te mbrekullueshem Vaske Curri dhe Juliana Pasha. Pervec kollazhit fantastik qe sollet, na transmetoni energji positive nga syte qe ju shkelqejne ne kte interpretim. Kombinim shum i bukur zerash.
Ilir Koci
Ilir Koci 13 ditë më parë
Ju lumt goja te dyve na kenaqet vaske mos pac vdekje kurrrrrrr
Lorenc Tanushi
Lorenc Tanushi 13 ditë më parë
Vetem nje pytje kam shume me kane pelqyer kenget e te gjitheve artisteve por kengetaren me te bukure qe ka shiperia Poni perse nuke i bete ftes ne kenge mojerespekte 🇦🇱❤❤🇪🇺❤❤
Leonora pasho
Leonora pasho 13 ditë më parë
M dzxx Z
Isuf Morea
Isuf Morea 13 ditë më parë
Vizion Plus na ka dhene perla, e ngriti ne nje nivel te jashtezakonshem muziken popullore
alket biliman
alket biliman 13 ditë më parë
NA KENAQE O PERMETI YNE
Jonus Melaj
Jonus Melaj 13 ditë më parë
Jemi krenar qe jemi permetar ju kendoft zemra
Jonus Melaj
Jonus Melaj 13 ditë më parë
Edhe kjo juljana kendoka super kenget tona bravo
Rudin Mekolli
Rudin Mekolli 13 ditë më parë
Zemra ju kendofte gjithmone
Alketa Mbroci
Alketa Mbroci 13 ditë më parë
Te Mbrekullueshme te Mahniteshem😘😘
Naime Shehaj
Naime Shehaj 14 ditë më parë
Ju lumte goja me zerin e bukur ❤
Manushaqe Germenji
Manushaqe Germenji 14 ditë më parë
I madhi Vaske Curri qe sjelle pranvere edhe ne dimer me zerin e tije si bilbil respekte 🌟🌟🌟🌟🌟
Artan Kodrasi
Artan Kodrasi 14 ditë më parë
Bravo bravo se na nxorrete malline
Gazi inoks
Gazi inoks 14 ditë më parë
Ke qene lezeti i asaj mbremje moj Juliana ... zoti te kenaqte ne jete ashtu si na kenaqe ne permetaret ate nate 🙏🏻
Astrit Cela
Astrit Cela 14 ditë më parë
TË LUMTË GOJA JULJANA VASKË CURRI NA KËNQNI SHPIRTIN
Manjola Lico
Manjola Lico 14 ditë më parë
Zemra ju kendofte se na kenaqet suksese
Jetmira Ninga
Jetmira Ninga 14 ditë më parë
Suuuper ju lumte o bilbila na kenaqet👏👏👏🌹🌹
Emiljano Hasani
Emiljano Hasani 14 ditë më parë
Ju lumte goja te dyve oo birbila jeni te vecant ⭐⭐✨
Albana Dimo
Albana Dimo 14 ditë më parë
Ju lumtë bravo zemra ju këndoftë👏👏👏👏🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌼🌼
Shaho Shahaj
Shaho Shahaj 14 ditë më parë
Ju kendoft zemra o bilbila te juvut jeni te medhenje
Xhevair Qevani
Xhevair Qevani 14 ditë më parë
I perkryer bashkpunimi bravo ju lumte goja
Laberi Lar ne flori
Laberi Lar ne flori 14 ditë më parë
Nostalgji per keto kenge ju limte goja
Anita Stafa
Anita Stafa 14 ditë më parë
Kenaqesi tu degjosh..
Ardit Hoxha
Ardit Hoxha 15 ditë më parë
A ju kenoft zemra e shpirti.cme kenaqet me kto keng🤗opa opaaaa🔥🔥🔥
Tatiana Cuka
Tatiana Cuka 15 ditë më parë
Na kenaqet zemra ju kendofte dy kengetare te peferuarit e mi
Virsion Prifti
Virsion Prifti 15 ditë më parë
Kapo lavoro
Astrit Cela
Astrit Cela 15 ditë më parë
SA LEZET TË KA KËNGA ME VASKË CURRIN JU LUMTË GOJA
ajda Belishova
ajda Belishova 15 ditë më parë
Tomi engjell ju jeni Djalli
Ferzilet Dani
Ferzilet Dani 15 ditë më parë
Ju lumte goja
Natasha Mihali
Natasha Mihali 15 ditë më parë
Bravo vizion plus , bravo vëllezrit Laço , bravo orkestra e mrekullueshme ! Super 🌟 Vaskë Curri , qershia mbi tortë Juliana me këngët përmetare . Zoti ju dhëntë jetë të gjatë të gjithëve dhe ju këndoftë zemra ashtu si goja !!👏👏👏👏👏👏
Bledar Mehmeti
Bledar Mehmeti 15 ditë më parë
Super
Linda Balliu
Linda Balliu 15 ditë më parë
Sa bukur o zot bravo juliana
Albjon Boci
Albjon Boci 15 ditë më parë
Ju kendoft zemra dhe qofshit ikonat me te mir te muzikes permetare 🤗🤗
Tasim Ruko
Tasim Ruko 15 ditë më parë
Shume bukur te dy ju lumte goja!
zana ana
zana ana 15 ditë më parë
Super bravo shqipet ❤💃👏👏
Ardjan Kryemadhi
Ardjan Kryemadhi 15 ditë më parë
Ambasadoret e kenges popullore te jugut Shqiperise, RESPEKTE nga Italia
Klinton Muha
Klinton Muha 15 ditë më parë
Mjeshtri i kenges vask curri
Idris Lusha
Idris Lusha 5 ditë më parë
Të mrekullueshëm,të japin jetë e jetë pacin.
Reio o sa e kercej kete leng Macoku
Reio o sa e kercej kete leng Macoku 15 ditë më parë
O Juli mos je shtatzën kështu më ngjan amin
Albert Haka
Albert Haka 15 ditë më parë
Zeri i Vaske Currit per kenge popullore te rrenqeth mishin. Respekte nga Elbasani.
Elida Mersinllari
Elida Mersinllari 15 ditë më parë
Super me te miret
Kalije Ziu
Kalije Ziu 15 ditë më parë
Shqipëria jug vee
Reio o sa e kercej kete leng Macoku
Reio o sa e kercej kete leng Macoku 15 ditë më parë
pa ndarje krahinore
Kalije Ziu
Kalije Ziu 15 ditë më parë
Y
Vasilika Dima
Vasilika Dima 15 ditë më parë
U ka lezet,bukur❤❤❤
Selman Ramadani
Selman Ramadani 16 ditë më parë
E kan qar te DYTEEEEEEEEE
Dashamir Muça
Dashamir Muça 16 ditë më parë
Xhevairë të tabanit, të kuptojnë disa që e kanë bërë llum me tallava.
Dashamir Muça
Dashamir Muça 16 ditë më parë
Respekt për ju përcjellësit e vlerave të tabanit Respekt
Noriana Cela
Noriana Cela 16 ditë më parë
Ha
Dorina Rina
Dorina Rina 16 ditë më parë
2 Dashuri♥️♥️
Kristi Shuli
Kristi Shuli 16 ditë më parë
Kenga popullore iu ben me te afert me popllin .ju faleminderit qe po na kenaqni ne keto dite te veshtira ..hajredini .fier
DULLA - Bujrum (Official Video 4K)
4:09
ArkivaShqip
Shikime 975 mijë
Kenge Moj - Eli Fara | Nata e Dasmave - Vizion Plus
07:28
Juliana Pasha - Me e bukura mbi dhe!
03:07
JULIANA PASHA MUSIC
Shikime 288 mijë
VASKE CURRI   KENGE PER LAVER BARIUN
04:12
STVPLAY FOLK
Shikime 1,5 mln
Aurela Gace - Nata Vlonjate (Kenge Moj)
15:49
Aurela Gace
Shikime 471 mijë
Kenge Moj - Era Rusi | Nata e Dasmave - Vizion Plus
08:44
DULLA - Bujrum (Official Video 4K)
4:09
ArkivaShqip
Shikime 975 mijë
Mucize Doktor 57. Bölüm
2:12:10
Mucize Doktor
Shikime 653 mijë
Invisible rope prank / TwinsFromRussia tiktok #shorts
0:48
Kuzey Yıldızı İlk Aşk 59. Bölüm 2. Fragman
1:00
Kuzey Yıldızı İlk Aşk
Shikime 4,1 mln
Rich Jail vs Broke Jail/ 16 Funny Situations
12:05
Maraşlı 13. Bölüm 2. Fragmanı
1:06
Maraşlı
Shikime 1,1 mln